Zielone Świątki na Urzeczu- relacja

To w istocie mega-kulturalne wydarzenie objęło swoim zasięgiem kilkanaście miejscowości położonych nad Wisłą: Górę Kalwarię, Nadbrzeż, Gassy, Ciszycę oraz warszawskie dzielnice Wilanów i Wawer.

Do Góry Kalwarii na łodziach popłynęli karczewscy radni Piotr Trzaskowski, Rafał Olszewski a także skarbnik gminy Małgorzata Pajek oraz zespół Sołtysi.

W Górze Kalwarii została odprawiona polowa msza św. a następnie zielonoświątkowy orszak przystrojonych łodzi popłynął do Nadbrzeża. Na pokład łodzi “zaokrętowano” Burmistrza Karczewa Władysława Dariusza Łokietka, który dołączył do reprezentantów Gminy Karczew w Górze Kalwarii.

Na karczewskiej ziemi gości przywitała Przewodnicząca Rady Miejskiej w Karczewie Danuta Trzaskowska.

W Nadbrzeżu czekały już stoiska gastronomiczne i promocyjne (Gmina Karczew, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna). Swoją wystawę prezentującą Karczew jako “Matkę Urzecza” zaprezentowało Towarzystwo Przyjaciół Karczewa.

Warto zaznaczyć, że stoiska gastronomiczne oferowały swoje smakołyki całkowicie gratis a to wszystko za sprawą sponsorów.

Zaśpiewali nasi Sołtysi a dr Łukasz Maurycy Stanaszek opowiedział o Urzeczu.

Po tym prawie dwugodzinnym pobycie na gościnnej karczewskiej ziemi, orszak łodzi wyruszył dalej- do Gassów, Ciszycy i wawerskiego Miedzeszyna. Śpiew i muzyka niosły się po wodzie.

Łódź z rozśpiewanymi Sołtysami oraz zespołem d/s promocji dumnie reprezentował naszą Gminę w sąsiednich miejscowościach.

Zielone Świątki na Urzeczu, to kolejna w tym roku, po Flis Festiwalu impreza promująca etnograficzny obszar nadwiślańskiego Urzecza. Możemy więc napisać kolejny raz: “Rzeka znów żyje i łączy nadwiślańskie społeczności”.

fot.: https://www.facebook.com/pages/Miasto-i-Gmina-Karczew / Promocja MGOK

DSC_0210

DSCN8659

DSCN8677

DSCN8682

DSCN8683

DSCN8690

DSCN8697

DSCN8698

DSCN8702

DSCN8717

DSCN8722

DSCN8724

DSCN8727

DSCN8729

DSCN8731

 

DSCN8747