Zielone Świątki na Urzeczu

Wprawdzie do przyszłorocznych uroczystości z okazji Zielonych Świątek na Urzeczu jeszcze daleko, to pierwsze spotkanie organizacyjne już się odbyło. Do takiego spotkania doszło w Karczewie. Przedstawiciele związanych z tą imprezą gmin i organizacji społecznych spotkali się w sali widowiskowej Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Karczewie. Stronę karczewską reprezentowali na tym spotkaniu dyrektor MGOK Anna Zakrzewska i sołtys wsi Nadbrzeż Marianna Drabarek.

Zielone Świątki na Urzeczu zapoczątkowało spotkanie gmin prawo i lewobrzeżnej Wisły, do jakiego doszło 8 czerwca 2014 roku w Nadbrzeżu. Wtedy to właśnie mieszkańcy wsi Gassy z gminy Konstancin-Jeziorna przypłynęli do Nadbrzeża by tu uczestniczyć w Święcie Ludowym. W następnym roku zielonoświątkowa, rzeczna procesja wyruszyła z Góry Kalwarii by po odwiedzeniu Nadbrzeża i Gassów zakończyć świętowanie w Wilanowie.

15 maja 2016 roku będzie to już trzecie z kolei spotkanie mieszkańców Urzecza w ramach Zielonych Świątek. Z każdym rokiem impreza jest coraz bogatsza i barwniejsza, nic więc dziwnego, że rozmowy o planach organizacyjnych związanych z tą uroczystością rozpoczęto już teraz.(info MGOK)