Zespół ALE BABKI (+) – w Piwnicy pod Barankiem

Zespół wokalny Ale Babki (+), działający w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie, istnieje od października 2007 r. Początkowo jako zespół Fundacji “Nestor”. Od kwietnia 2011 r. jest pod opieką Klubu Seniora “Wars i Sawa”. Jak sama nazwa wskazuje, skład zespołu stanowią głównie kobiety, ale wspiera je również kilku mężczyzn (to właśnie ten “+…” w nazwie).

Chórzyści z tego zespołu mają na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, między innymi w Trzecim Mazowieckim Przeglądzie Piosenki Polskiej „Kocham Cię, Ojczyzno”, zorganizowanym w Ośrodku Kultury ARSUS w Ursusie, wyśpiewali” drugie miejsce, a w Pierwszym Międzynarodowym Festiwalu Poloneza w Polsce, za wykonanie pieśni „Polonez warszawski” (muzyka T. Sygietyński, słowa J. Ficowski), zespół otrzymał pierwsze miejsce w kategorii zespoły wokalne.

Tematyka programów artystycznych jest bardzo różnorodna, dobierana starannie do okazji występu i oczekiwań publiczności. Członkowie zespołu występują w domach kultury, na uroczystościach różnych grup społecznych i zawodowych. Biorą udział w plenerach muzyczno-literackich, warszawskich, mazowieckich i ogólnopolskich przeglądach artystycznych, gdzie są wysoko oceniani.

Program, który zespół zaprezentował 27 stycznia 2017 roku w  Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Karczewie, zawierał kolędy i pastorałki z Polski i różnych stron świata. Śpiewane w językach polskim, włoskim, angielskim, niemieckim, czeskim, ukraińskim, tworzyły magiczny nastrój świąteczny, który towarzyszył nam także przez cały okres stycznia.

Kolędy i pastorałki przeplatane były słowem mówionym przybliżającym zwyczaje świąteczne w Polsce, i innych krajach oraz wierszami o bożonarodzeniowej treści.

Zespół do koncertu przygotowała Anna Dąbrowska. (info MGOK).