Żegnaj lato na rok

Wprawdzie jeszcze do astronomicznego końca lata pozostało trzy tygodnie, ale mieszkańcy Karczewa, wykorzystując ładną pogodę, spotkali się na osiedlowym parkingu przy ul. ks. bpa Władysława Miziołka na Ługach, by wspólnie bawić się na festynie kończącym tegoroczne słoneczne lato. Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Karczewa, Rada Miejska w Karczewie, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury oraz Otwocka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Gospodarzem estrady był znany dziennikarz radiowo – telewizyjny Marian Dachniewski.

Jako pierwsi na estradzie wystąpili zawodnicy z Klubu Karate Kyokushin, który działa w klubie Grota na osiedlu Ługi. Swoje umiejętności zaprezentowali zarówno zawodnicy początkujący, jak i instruktorzy. Bardzo ciekawy był pokaz tańca dzieci przygotowanych do występu przez Katarzynę Macherską. Okazuje się, że przerwa wakacyjna nie wpłynęła ujemnie na umiejętności młodych tancerzy. Po występie pani Katarzyna zaprosiła wszystkich młodych miłośników sztuki tanecznej na zajęcia, które prowadzi w klubie Grota.

Szczególnym występem był pokaz tańca hip hopowego przygotowany przez dzieci i młodzież z Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 1 w Otwocku. Dzieciom z tego ośrodka od wielu lat pomagają władze samorządowe Karczewa, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Dzieci do występu przygotowała Magdalena Solińska. Korzystając z okazji dzieci z OSW podziękowały za wsparcie i obdarowały swoich karczewskich przyjaciół własnoręcznie przygotowanymi upominkami.

Występ zespołu dziecięcego „Gębule”, który działa przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Karczewie, jak zawsze spotkał się z gorącym przyjęciem. Zespół pracuje pod artystycznym kierownictwem Sławomira Winnickiego. Swój występ dzieci rozpoczęły znaną piosenką Elżbiety Buczyńskiej i Jarosława Piątkowskiego „Śrubki pana Michała”.

Zespół „Sołtysi”, który promuje na wielu imprezach nie tylko lokalnych, kulturę urzecką, to grupa stale podnosząca swój poziom artystyczny. Dzieje się tak dzięki Sławomirowi Winnickiemu, który pełni funkcję kierownika artystycznego zespołu. Grupa działa przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Karczewie.

Blok występów artystycznych zespołów profesjonalnych rozpoczęła swoim koncertem orkiestra stowarzyszenia „Pasjonaci muzyki – Trzy Czwarte”. W wykonaniu muzyków tego zespołu usłyszeliśmy między innymi: „Lornetkę”, „Muppet show” oraz Happy”. Zespół koncertuje już od sześciu lat i swoją muzyką uatrakcyjnia wiele imprez również wojewódzkich.

The Rookles z Otwocka, zespół wykonujący muzykę rockową, to grupa nie tylko znana, ale przede wszystkim lubiana. W ubiegłym roku zagrali 11 koncertów na festiwalu International Beatleweek w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii. Zespół wydał w 2015 roku płytę „Open Space”. Podczas koncertu na Ługach muzycy z The Rookles grali właśnie utwory między innymi z tej płyty.

W ostatnim czasie, po pewnej ciszy”, wróciła moda na zespoły dico polo, nic więc dziwnego, że i na festynie „Pożegnanie Lata” w Karczewie wystąpiły zespoły discopolowe. Gości festynowych bawiły zespoły: „Mega Dance” z liderem Karolem Pietrzakiem, oraz „4 Ever” z liderem Rafałem Woźniewskim. Oba zespoły zostały przyjęte bardzo gorąco.

Na zakończenie festynu do tańca grał zespół „Discors”.

Festyn „Pożegnanie Lata” to nie tylko estrada, ale także wszystko co towarzyszyło tej imprezie. Jak zawsze z darmowymi książkami zaprezentowała się Biblioteka Publiczna w Karczewie. Koło Wędkarskie oraz Wspólnota Samorządowa Powiatu Otwockiego Koło w Karczewie zorganizowali dla najmłodszych konkurs łowienia ryb. Były stragany, mała gastronomia i oczywiście wesołe miasteczko, które tym razem ustawione zostało na placu przy Zespole Szkół. Być może, jak sugerował Burmistrz Karczewa, cała impreza za rok zostanie przeniesiona na teren przy karczewskiej szkole średniej.(info MGOK)