Wystawa rzeźb Wiktora Piaseckiego

Centrum Historyczne Ziemi Karczewskiej – muzeum „Stara Plebania” zaprosiło 20 lutego na wystawę prac mieszkańca Gminy Celestynów pana Wiktora Piaseckiego.

Otwierając wystawę prezes Towarzystwa Przyjaciół Karczewa Maciej Trzaskowski przedstawił artystę jako pasjonata, który swoją przygodę z rzeźbą zaczął w 2005 roku.

Pan Wiktor przyznaje, że rzeźba jest dla niego spełnieniem. Jest to z jednej strony działalność hobbystyczna, ale przecież jest to również praca zawodowa, gdyż można zamówić u niego rzeźbę, gdyż otworzył firmę „Stolarstwo artystyczne”.

Chociaż wystawa została zorganizowana w Karczewie, to w jej otwarciu wzięło udział wielu mieszkańców Gminy Celestynów oraz z Otwocka i Józefowa. Między innymi prace pana Wiktora przyjechał obejrzeć znany rzeźbiarz Ryszard Kozłowski.

Oprócz podziwiania rzeźb, goście wystawy mogli posłuchać koncertu w wykonaniu tria gitar klasycznych w składzie: Michał Roman, Kamil Kucharz i Jakub Tobiasz. Zagrali oni utwory z okresu baroku i romantyzmu, oraz utwory współczesne.(info MGOK)