Wystawa prac Adama Kowalczyka

Bardzo często zdarza się, że o zainteresowaniach naszych znajomych tak naprawdę niewiele wiemy. Zagonieni za sprawami dnia codziennego nie dostrzegamy wspaniałych pasji i umiejętności osób z naszego otoczenia. Do takich pasjonatów należy zaliczyć pana Adama Kowalczyka.

Już wcześniej w Centrum Historycznym Ziemi Karczewskiej „Muzeum Stara Plebania” gościliśmy artystę rzeźbiarza z niedalekiej Dąbrówki pana Wiktora Piaseckiego. Zachwycaliśmy się jego pracami. Tymczasem w Karczewie mamy artystę równie zdolnego, którego wystawa prac miała miejsce 9 marca. Była to już właściwie druga wystawa togo twórcy, który wcześniej zadebiutował w 2018 r.  podczas „Zielonych Świątek na Urzeczu”

Pan Adam nie lubi mówić dużo o sobie, jest osobą bardzo skromną, ale jego prace mówią za niego. Cóż, po prostu gratulujemy i czekamy na kolejną wystawę z nowymi rzeźbami.

Dzieła pana Adama to prace wykonane w drewnie. Jak sam przyznał wszystko zaczęło się od przypadku.

Wystawione prace są różnej tematyki, ale właśnie ta różnorodność mówi o możliwościach karczewskiego artysty. Chwilami wydaje się, że te prace to artystyczna forma modlitwy za otrzymany dar.( Info MGOK)