Wystawa Malarska Sylwii Stawikowskiej

Wernisaż Sylwii Stawikowskiej zatytułowany „Kilka opowieści o naturze koloru”, to kolejna propozycja artystyczna, należącego do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury Centrum Historycznego Ziemi Karczewskiej „Stara Plebania”. Wystawa zostałam zorganizowana wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Karczewa.

Sylwia Stawikowska pochodzi z Mińska Mazowieckiego. Ukończyła Gimnazjum Publiczne w Karczewie, gdzie jedną z jej nauczycielek była utalentowana malarka pani Urszula Gawin. Jej zainteresowania rozwinęły się w Liceum Plastycznym w Mińsku Mazowieckim. Szkołę tą skończyła z tytułem technika plastyka reklamy wizualnej.

Jej prace to przede wszystkim pejzaż i zachwycanie się jego barwami, martwa natura oraz portret, któremu towarzyszą kwiaty i krajobraz.

Prezentowana w Centrum Ziemi Karczewskiej wystawa to wybór prac, których inspiracją był przede wszystkim kolor. Paleta kolorów prezentowanych obrazów jest bardzo szeroka, chociaż i tak skromniejsza niż barwy otaczającej nas natury.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Malarskie propozycje Centrum Historycznego mają coraz więcej zwolenników. Jak tak dalej pójdzie placówka ta ma szansę stać się ważnym ośrodkiem promującym nie tylko lokalnych artystów plastyków.

Wernisaż zakończył się słodkim poczęstunkiem, podczas którego rozmawiano o pracach pani Sylwii. Spotkanie prowadziła Lidia Sitek. (info MGOK)