Wręczenie nagród 38. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka- relacja

16 kwietnia w sali widowiskowej MGOK w Karczewie odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom eliminacji gminnych 38. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”.

Laureaci to dzieci i młodzież z karczewskich szkół. Nagrody wręczały: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Karczewie Danuta Trzaskowska, Dyrektor MGOK w Karczewie Anna Zakrzewska a w imieniu Burmistrza Karczewa Naczelnik Wydziału Oświaty Ewa Kwasiborska.

Na konkurs wpłynęło 145 zgłoszeń z 6 placówek oświatowych z terenu miasta i gminy Karczew.

Nagrody główne otrzymali:

Martynka Masna kl. 0, Zespół Szkolno – Przedszkolny Szkoła Podstawowa im Jerzego Kukuczki w Sobiekursku

Maja Olszanka kl. IV a, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Boh. Westerplatte w Karczewie

Filip Walicki kl. I b, Publiczne Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Karczewie

Nagrody gminne otrzymali:

I grupa wiekowa – uczniowie z klas 0 – III

Nicola Węgrzynowicz kl. III, Przedszkolny im. Jana Pawła II w Otwocku Wielkim

Piotr Tylkowski kl. II, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Nadbrzeżu

Zuzanna Imioła kl. II d, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Boh. Westerplatte w Karczewie

Ida Zagrabska kl. III a, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Boh. Westerplatte w Karczewie

Aleksandra Żajewska kl. II, Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Glinkach

Joanna Konwicka KL. II, Zespół Szkolno – Przedszkolny Szkoła Podstawowa im Jerzego Kukuczki w Sobiekursku

II grupa wiekowa – uczniowie z klas IV – VI

Patryk Marszałek kl. V, Przedszkolny im. Jana Pawła II w Otwocku Wielkim

Zuzanna Kozłowska kl. V, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Nadbrzeżu

Kacper Fusiek kl. IV a, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Boh. Westerplatte w Karczewie

Kajetan Marton kl. V b. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Boh. Westerplatte w Karczewie

Natalia Kuźmińska kl. V, Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Glinkach

Marta Burkowska kl. IV, Zespół Szkolno – Przedszkolny Szkoła Podstawowa im Jerzego Kukuczki w Sobiekursku

III grupa wiekowa – uczniowie gimnazjum

Ada Żołądek kl. I b, Publiczne Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Karczewie

Jan Drewicz kl. II b, Publiczne Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Karczewie

Wyróżnienia otrzymali:

Mateusz Marszałek kl. I, Przedszkolny im. Jana Pawła II w Otwocku Wielkim

Oliwia Popis kl. III, Przedszkolny im. Jana Pawła II w Otwocku Wielkim

Mateusz Przybysz kl. III, Przedszkolny im. Jana Pawła II w Otwocku Wielkim

Aleksandra Nizołek kl. VI, Przedszkolny im. Jana Pawła II w Otwocku Wielkim

Zuzanna Moczulska kl. II, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Nadbrzeżu

Natalia Molak kl. II, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Nadbrzeżu

Wiktoria Molak kl. IV, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Nadbrzeżu

Krystian Kociszewski kl. V, Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mikołajczyka w Nadbrzeżu

Pola Musiałek kl. I e, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Boh. Westerplatte w Karczewie

Jakub Kasprzak kl. II c, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Boh. Westerplatte w Karczewie

Mateusz Okoński kl. IV b, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Boh. Westerplatte w Karczewie

Tomasz Zakrzewski kl. V d, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Boh. Westerplatte w Karczewie

Katarzyna Trzaskowska kl. VI d, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Boh. Westerplatte w Karczewie

Kinga Podgórzak kl. II, Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Glinkach

Jan Górski kl. II, Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Glinkach

Mateusz Bawolik kl. III, Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Glinkach

Gabriela Sadkowska kl. IV, Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Glinkach

Maja Seroczyńska kl. I a, Zespół Szkolno – Przedszkolny Szkoła Podstawowa im Jerzego Kukuczki w Sobiekursku

Weronika Sędecka kl. III, Zespół Szkolno – Przedszkolny Szkoła Podstawowa im Jerzego Kukuczki w Sobiekursku

Julia Walicka kl. IV, Zespół Szkolno – Przedszkolny Szkoła Podstawowa im Jerzego Kukuczki w Sobiekursku

Mateusz Kędziorek kl. V, Zespół Szkolno – Przedszkolny Szkoła Podstawowa im Jerzego Kukuczki w Sobiekursku

Oliwia Magdalena Zakrzewska kl. I d, Publiczne Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Karczewie

Paulina Nojek kl. III a, Publiczne Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Karczewie

Andrzej Skiba kl. III c, Publiczne Gimnazjum im. Bolesława Prusa w Karczewie

Komisja oceniając recytatorów brała pod uwagę zróżnicowany repertuar i dobór utworów adekwatnych do wieku ucznia, interpretację danego utworu oraz ogólną prezentację artystyczną.

fot. Promocja MGOK

DSCN7008-2 DSCN7012-2 DSCN7046 DSCN7055-2