Wiosenny Jarmark Walbachowski

W tym roku, przez Wielkanocą, odbył się na karczewskim rynku tradycyjny Jarmark Walbachowski. Pogoda dopisała, a co za tym idzie na Rynku Zygmunta Starego było tłoczno.

Jarmark rozpoczął Burmistrz Karczewa Michał Rudzki przekazując Melchiorowi Walbachowi symboliczne klucze do miasta. W rolę Walbacha wcielił się Władysław Baliński, którego od pewnego czasu możemy spotkać w różnych serialach telewizyjnych.

Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczne, a wśród nich warsztaty zorganizowane przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury.

Punktem kulminacyjnym imprezy było wspólne ubieranie palmy wielkanocnej, która została przekazana do kościoła parafialnego p.w. św. Wita w Karczewie.

Nie zabrakło oczywiście występów artystycznych. Na jarmarkowej estradzie między innymi wystąpiła z koncertem orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Karczewie, zespoły: „Sołtysi” i „Gębule”, a także zespoły z placówek oświatowych.

Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwała Angelika Piwek pracownik sekretariatu Burmistrza Karczewa.

Podczas imprezy wszyscy bawili się wspaniale, chyba z wyjątkiem handlowców, którzy za swoje produkty żądali tak wygórowanych kwot, że kupujących było naprawdę mało.(Info MGOK)