Wigilia dla seniorów

Od wielu już lat Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, wspólnie z Burmistrzem Karczewa i Radą Miejską, organizuje dla swoich podopiecznych oraz dla osób starszych i samotnych gminne spotkanie wigilijne. W przygotowaniu wigilijnego spotkania tradycyjnie uczestniczyły panie z Klubu Seniora działającego przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury. Gospodarzem spotkania był Burmistrz Karczewa Władysław Dariusz Łokietek, który wszystkim zebranym złożył świąteczne, bożonarodzeniowe życzenia. Życzenia świąteczne złożyła uczestnikom tego wigilijnego spotkania również przewodnicząca Rady Miejskiej w Karczewie Danuta Trzaskowska.

Po tradycyjnym przełamaniu się opłatkiem, uczestnicy spotkania wysłuchali programu artystycznego. Program został przygotowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury, a nad jego sprawnym przebiegiem czuwała pani Katarzyna Jobda.

W programie, z tradycyjnymi jasełkami, wystąpiła sekcja teatralna Klubu Seniora MGOK. Sekcję prowadzi pani Irena Mrowiec. Artyści – Seniorzy za swój występ zostali nagrodzeni zasłużonymi brawami. Serdecznymi brawami został nagrodzony także zespół dziecięcy „Gębule”. Dzieciaki, co warto podkreślić śpiewają coraz lepiej i z wielką przyjemnością słuchało się kolęd w wykonaniu tych młodych artystów. Również z programem kolędowym, ale z utworami mniej znanymi, wystąpił zespół „Sołtysi”. Miejmy nadzieję, że oba zespoły, prowadzone przez pana Sławomira Winnickiego, wystąpią z programem kolęd dla szerszego grona słuchaczy. Występy zespołów i sekcji artystycznych MGOKu zakończył programem „Orkiestra życia, czyli pasje i marzenia młodzieży” teatr młodzieżowy prowadzony przez panią Urszulę Trzaskowską.

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury pomógł organizatorom wigilijnego spotkania w przygotowaniu stołów przekazując do dekoracji choinki nagrodzone i wyróżnione w konkursie „Najpiękniejsza choinka bożonarodzeniowa”. (info MGOK)