Wigilia dla seniorów

W niedzielę poprzedzającą święta Bożego Narodzenia, w Urzędzie Miejskim w Karczewie, organizowana jest każdego roku wigilia początkowo przeznaczona dla podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Od pewnego jednak czasu wigilia ta stała się po prostu spotkaniem seniorów.

Zanim przystąpiono do tradycyjnego dzielenia się opłatkiem i składania życzeń krótką modlitwę poprowadził proboszcz parafii p.w. św. Wita w Karczewie ks. Andrzej Sobczyk. Życzenia świąteczne złożyli uczestnikom spotkania Burmistrz Karczewa Michał Rudzki, Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Żelazko, księża oraz Dyrektor MGOKu Anna Zakrzewska, która uroczystość prowadziła.

Tradycyjnie bogaty był program artystyczny, w którym wystąpił dziecięcy zespół „Gębule”, ludowy zespół „Sołtysi”, zespół Klubu Seniora działający przy karczewskim MGOKu oraz zespół „Zdziśki” działający w klubie „Grota”.

Świąteczny nastrój, oprócz śpiewanych kolęd i pastorałek, nadawała spotkaniu pięknie ubrana choinka oraz świąteczne stroiki wykonane przez dzieci w ramach ogłoszonego przez MGOK konkursu na „Ozdobę Bożonarodzeniową.

Na stołach królowało ciasto, słodycze i owoce. Nie zabrakło jednak potrawy wigilijnej w postaci pierogów, które roznoszone były przez panie z GOPSu oraz niektórych radnych.(info MGOK)