Wieczór Uwielbienia

4 czerwca, po raz pierwszy w parafii p.w. św. Wita w Karczewie, został zorganizowany Wieczór Uwielbienia. Celem było wspólne wielbienie Ducha Świętego głównie poprzez śpiew, świadectwa wiary i zagłębienie się duchowe w wygłaszane przez kapłanów nauki.

Spotkanie zgromadziło wielu mieszkańców Karczewa. Przed karczewską świątynią ustawione zostało podium z ołtarzem, na którym wystawiony został Przenajświętszy Sakrament. Modlitewne spotkanie swoim śpiewem prowadziła schola Deus Magis występująca pod kierownictwem Karoliny Guby, Piotra Rozbickiego i Dominika Trzaskowskiego. Wraz z karczewską scholą wystąpili jej przyjaciele ze Świdra. Świadectwa wiary wygłosiły Agata Wartak i Diana Łapot.

Niestety o przebiegu uroczystości zadecydowała pogoda. Nagły, silny deszcz zmusił wszystkich do skrycia się w kościele i tu już dalej, bez pogodowych zakłóceń, dokończono spotkania.

         Organizatorami karczewskiego Wieczoru Uwielbienia była parafia p.w. św. Wita oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury. Scenę wraz z akustyką i oświetleniem przygotowała firma Smart Teo. Scenariusz opracował Piotr Trzaskowski.(Info MGOK)