Wakacje z MGOKiem

W MGOKu program był bardzo ciekawy. Ponieważ zaplanowanych zostało wiele atrakcji, za które niestety trzeba było zapłacić, oraz obiad, rodzice zobowiązani byli pokryć część kosztów. Program przygotowany przez instruktorów w MGOKu nie pozwalał dzieciom na nudę. Oprócz stałych zajęć plastycznych, zabaw integracyjnych czy teatralnych, każdy dzień miał szczególną atrakcję. Dzieci między innymi korzystały z basenu w Józefowie, gościły aktorów, którzy przyjechali do Karczewa z teatrzykiem o warszawskich legendach, spotkali się z policjantami z Komendy Powiatowej Policji oraz strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku. Były dwa wyjazdy do kina na film „Auta 3” oraz „Rock Dog”, a także wyjazd do Pizzerii. Dzieci zwiedziły także Pałac w Otwocku Wielkim. Jedynie wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego w Glinkach nie odbył się ze względu na złą pogodę. Zdaniem dzieci półkolonie w MGOKu były naprawdę bardzo udane. Koordynatorem akcji letniej w MGOKu była Beata Wróblewska. Łącznie w zajęciach uczestniczyło trzydziestu podopiecznych.

Drugi turnus półkolonijny został zorganizowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Karczewie na początku sierpnia. Przez dwa tygodnie instruktorzy pracujący z dziećmi starali się by było przede wszystkim wesoło i bezpiecznie. Dzieci podczas zajęć chętnie malowały, uczyły się śpiewać, poznawały ciekawe lektury.

Ponieważ pogoda dopisała dużo czasu spędzano na placu zabaw na terenie osiedla Częstochowska, gdzie organizowano wiele konkursów sprawnościowych.

Nie zabrakło także dalszych wycieczek, między innymi dzieci zwiedziły w Otwocku, oddany nie tak dawno po gruntownej przebudowie, Teatr im. Stefana Jaracza. W sali widowiskowej teatru, która również służy za salę kinową, dzieci obejrzały film pt. „Sing”. Film ten, osadzony w świecie zamieszkałym przez zwierzęta ukazuje koalę Bustera Moona, który jest właścicielem upadającego teatru. Aby wybrnąć z finansowych tarapatów Buster organizuje wielki konkurs wokalny, którego celem jest odnalezienie najpiękniejszego głosu świata.

Do żelaznych punktów programowych półkolonii w MGOKu należy wyjazd do Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim. Tak było i tym razem, a chociaż sam pałac był zamknięty dla zwiedzających, to w upalny dzień spacer zacienionymi, parkowymi alejkami wzdłuż jeziora stanowił dla wielu dzieci bardzo przyjemną atrakcję.(KK)