W sanatorium

To był już drugi program kabaretu Klubu Seniora, działającego przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Karczewie, który w satyryczny sposób starał się pokazać jak działają placówki polskiej służby zdrowia. Reżyserem i autorem scenariusza tego widowiska była Laura Łącz, która od pewnego czasu jest opiekunką sekcji. Właściwie scenariusz był pisany wspólnie przez aktorów i panią Laurę gdyż, jak powiedziała jedna z aktorek – Nikt tak nie zna służby zdrowia jak emeryt.

Pierwsza cześć przedstawienia była powtórzeniem wcześniejszego widowiska zatytułowanego „W przychodni zdrowia”, część druga, to sanatoryjna kawiarenka, w której pensjonariusze śpiewają przerobione na potrzeby sanatoryjne stare, znane piosenki obozowe i kolonijne.

Sala klubu „Pod Barankiem” była wypełniona po brzegi w dużej części przez członków rodzin występujących na scenie aktorów-amatorów. Na zakończenie przedstawienia były brawa oraz kwiaty. Życzenia oraz gratulacje złożyli aktorom Burmistrz Karczewa Władysław Dariusz Łokietek oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Danuta Trzaskowska.(info MGOK)