Tulipanem i piosenką

W taki właśnie sposób Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Karczewie uczcił tegoroczne święto kobiet. Dla wszystkich Pań z Gminy Karczew śpiewała znana artystka Katarzyna Jamróz.

Koncert był podróżą poświęconą piosenkarkom, których śmierć zabrała zbyt wcześnie. Wśród wspomnianych gwiazd była między innymi Edith Piaf – francuska piosenkarka, która zaczęła śpiewać na ulicy będąc dzieckiem, a którą publiczność kochała za ekspresję i dramatyczność, z jakimi wykonywała swoje piosenki. Z repertuaru Edit Piaf usłyszeliśmy między innymi takie utwory jak „Milord”, „L’accordeoniste”, „Non, Je Ne Regrette Rien”.

Kolejną piosenkarką, której utwory zaśpiewała pani Katarzyna, była Anna Jantar i jej przeboje „Tylko mnie poproś do tańca” oraz „Nie wierz mi nie ufaj mi”.

Następnie był przebój Evy Cassidy, po pierwszych dźwiękach utworu słuchacze od razu rozpoznali tytuł utworu. Eva Casidy to, jak mówiono, kobieta o głosie anioła, nie dbała ona o sławę i nie zabiegała o nią, ale i tak wszystko co zaśpiewała, zostało wydane. Z repertuaru tej artystki usłyszeliśmy spolszczoną przez Katarzynę Jamróz piosenkę „Już wiem”.

W programie nie zabrakło również Judy Garland, Hanki Ordonówny i Agnieszki Osieckiej.

Publiczność nie dała piosenkarce szybko zakończyć występu i gromkimi brawami wyprosiła bis, na który pani Katarzyna zaśpiewała piosenkę autorstwa Agnieszki Osieckiej „Tak się urodzić”.

Ponieważ koncert odbył się w przeddzień Dnia Kobiet i był dedykowany wszystkim paniom z Gminy Karczew, nie zabrakło życzeń, które uczestniczkom koncertu złożyła dyrektor MGOKu Anna Zakrzewska, oraz kwiatów, którymi zostały one obdarowane.(info MGOK)