„Trawnik” zagrał w Karczewie

Zespół „Trawnik” powstał w 1979 roku na warszawskim Żoliborzu. Początkowo kapela nazywała się „Differ”, później „Sukces”, wreszcie w 1981 roku „Trawnik”. Ostateczna nazwa związana była z Polami Mokotowskimi gdzie spotykali się członkowie zespołu.

Od początku liderem grupy był Krzysztof Bienia, u którego w piwnicy odbywały się pierwsze próby. Styl zespołu oscylował wokół ska i rege, ale muzycy inspirowali się również rock and rollem lat sześćdziesiątych. Mimo pewnych sukcesów zespół w 1984 roku zawiesił swoją działalność, a muzycy przeszli do innych kapel. W tym czasie w domu Bieniów zaczął spotykać się zespół Miasto, w którym oprócz Krzysztofa Bienia występował Kuba Sienkiewicz. W rezultacie z „Miasta” zrodziły się dwa zespoły „Trawnik” oraz „Elektryczne Gitary”.

         Muzykę Trawnika można określić jako folklor miejski, z dużymi wpływami jamajskiego ska, reggae, rock and rola, surf’u i Stanisława Grzesiuka. Teksty są osadzone w miejskiej rzeczywistości, opisują zwykłych ludzi i zwykłe sprawy, ale nie są pozbawione wątków osobistych, zwłaszcza kiedy dotykają delikatnej sfery uczuć.

         Podczas koncertu w Karczewie zespół zagrał wiele starych przebojów, ale także i nowe utwory. Usłyszeliśmy między innymi takie utwory jak „Czegewara”, „Kwiat jabłoni”, „Zinedine Zidane”, czy „Marymoncji Dżon”. Koncert został przyjęty bardzo dobrze o czym świadczyły gromkie brawa i oczywiście bisy. (Info MGOK)