Tadeusz Woźniakowski zaśpiewał w Karczewie

Któż go nie zna, przynajmniej starsze i średnie pokolenie zna Tadeusza Woźniakowskiego popularnego piosenkarza, który w październiku postanowił z jubileuszowym programem koncertowym odwiedzić Karczew. W koncercie, towarzyszyła mu Teresa Kramarska.

Artysta urodził się w Łodzi 85 lat temu. Ukończył łódzką szkołę muzyczną i wydział dyrygentury PWSM we Wrocławiu. W latach 1953 – 1957 prowadził chór Uniwersytetu Wrocławskiego. W tym czasie w chórze tym śpiewała Anna German. Od 1956 roku Tadeusz Woźniakowski rozpoczął występy na estradzie. Był aktorem operetki w łódzkim Teatrze Muzycznym, gdzie przez trzy sezony kreował główne role męskie m.in. w Cnotliwej Zuzannie, Pannie Wodnej, Dziękuję ci, Ewo i Fantastycznym rejsie. Nagrywał z Orkiestrą Taneczną Polskiego Radia pod dyrekcją Edwarda Czernego oraz Orkiestrą Łódzkiej Rozgłośni Polskiego Radia pod dyrekcją Henryka Debicha. Przez wiele lat był aktorem i piosenkarzem teatru Syrena w Warszawie. Nagradzany na festiwalach w Rostocku, Agrigento na Sycylii, Zielonej Górze, Opolu, Splicie oraz Słonecznym Brzegu.

Woźniakowski jest kompozytorem muzyki do spektakli teatralnych, widowisk estradowych, bajek dla dzieci oraz piosenek z własnego repertuaru. Komponował także dla Sławy Przybylskiej, Reny Rolskiej i Ireny Santor.

Wszyscy bawili się wspaniale, a pan Tadeusz, aby nikt nie posądzał go o śpiewanie z playbacku, zasiadł za pianinem i akompaniując sobie wykonał kilkanaście swoich piosenek.

Podczas koncertu usłyszeliśmy takie przeboje jak: Ballada bieszczadzka, Zimowa herbatka, Piotruś, Wiosna Emeryta, Ze złości, Dwa serca jak pociągi dwa, 40 lat minęło, Wszystkiego najlepszego. Oczywiście nie zabrakło bisów, a po koncercie serdecznej rozmowy fanów muzyki Woźniakowskiego z samym mistrzem.(info. MGOK)