Sylwester na karczewskim rynku

Od wielu już lat Burmistrz Karczewa, Rada Miejska oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury zapraszają Mieszkańców na karczewski rynek by wspólnie przywitać Nowy Rok.

Impreza rozpoczęła się 31 grudnia 2018 roku po godzinie 22.00. Pierwsi uczestnicy balu pod gwiazdami pojawili się na Rynku Zygmunta Starego godzinę wcześniej. Początkowo najliczniejszą grupą bawiących się byli obcokrajowcy, którzy są zatrudnieni przez zakłady pracy na terenie Gminy Karczew. Gdy było coraz bliżej północy, na rynek zaczęli przychodzić karczewianie bawiący się na różnego rodzaju „domówkach” i imprezach organizowanych przez grupy mieszkańców. Najbardziej widoczną była grupa z Klubu Seniora ubrana w białe peruki.

Przed północą życzenia zebranym złożyli Burmistrz Karczewa Michał Rudzki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Karczewie Piotr Żelazko.

Punktualnie o północy niebo rozświetliły ognie sztuczne, a następnie strzeliły szampany i wszyscy rzucili się do składania sobie nawzajem serdecznych, noworocznych życzeń.

Zabawa, przy muzyce DJ-a Marka Trzaskowskiego, trwała prawie do godziny drugiej nad ranem pierwszego stycznia 2019 roku. Na bal pod gwiazdami przyszło dość sporo osób. Burmistrz Karczewa Michał Rudzki na facebooku, zapraszając na imprezę, rzucił hasło, by ustanowić rekord frekwencji na karczewskim noworocznym balu pod gwiazdami – i chyba to się udało. (info MGOK)