Sylwester na karczewskim Rynku

Tradycyjnie, jak to się dzieje w Karczewie od wielu lat, mieszkańcy miasta witali Nowy 2010 Rok na Rynku Zygmunta Starego. Była muzyka, wspaniała atmosfera, życzenia i oczywiście fajerwerki.

Impreza rozpoczęła się 31 grudnia 2019 roku po godzinie 22.00. Pierwsi uczestnicy balu pod gwiazdami pojawili się na Rynku Zygmunta Starego dość wcześniej. Początkowo najliczniejszą grupą bawiących się byli obcokrajowcy, którzy są zatrudnieni przez zakłady pracy na terenie Gminy Karczew. Gdy było coraz bliżej północy, na rynek zaczęli przychodzić karczewianie bawiący się na różnego rodzaju „domówkach” i imprezach organizowanych przez grupy mieszkańców.

Przed północą życzenia zebranym złożyli: Burmistrz Karczewa Michał Rudzki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Karczewie Piotr Żelazko.

Punktualnie o północy niebo rozświetliły ognie sztuczne, a następnie strzeliły szampany i wszyscy rzucili się do składania sobie nawzajem serdecznych, noworocznych życzeń.

Zabawa, przy muzyce DJ-a Marka Trzaskowskiego, trwała prawie do godziny drugiej nad ranem pierwszego stycznia 2019 roku. (Info CKiS))