Swingujący Piknik

Pod taką nazwą odbył się 21 sierpnia w pałacu w Otwocku Wielkim kolejny koncert, na który melomanów, nie tylko z Gminy Karczew, zaprosili: Burmistrz Karczewa, Dyrekcja Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Karczewie oraz Kurator Muzeum Wnętrz w pałacu Bielińskich w Otwocku Wielkim.

Przed dość liczną publicznością wystąpił kwartet puzonowy HIBIKI Trombones Zespół ten mimo jednorodności instrumentalnej potrafi stworzyć przeróżne klimaty muzyczne. Tradycja takiego ansamblu wywodzi się jeszcze z XVI w. kiedy to cztery trombony towarzyszyły wszelkiego rodzaju ówczesnym orkiestrom, wspomagały śpiew chóralny, a także występowały jako samodzielny zespół wykonawczy. Od tamtego czasu, puzon praktycznie nie zmieniając pierwotnej budowy, wykorzystywany był we wszelkiego rodzaju gatunkach i stylach muzycznych. Zespół świadomy tej bogatej różnorodności z równą przyjemnością wykonuje utwory klasyczne należące do różnych okresów muzycznych, nie pomijając  muzyki lżejszej o charakterze tanecznym i jazzowym.

Koncert miał się odbyć na tarasie pałacowym i tak się zaczął, ale po pierwszych kilku utworach nagle zachmurzyło się, zerwał się silny wiatr i zaczął padać deszcz. Taka sytuacja była jednak przez organizatorów przewidziana i impreza szybko została przeniesiona do sali balowej pałacu.

Koncert został zorganizowany za pośrednictwem impresariatu artystycznego GoArte.( info MGOK)