Święto Odzyskania Niepodległości w Karczewie

W Karczewie świętowanie 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęto mszą świętą w kościele parafialnym p.w. św. Wita. Poczty sztandarowe stanęły w nawach po obu stronach ołtarza. W mszy celebrowanej za Ojczyznę przez ks. Wojciecha Mojeckiego udział wzięła również orkiestra OSP w Karczewie oraz chór parafialny.

Po mszy świętej, na Rynku Zygmunta Starego, miała miejsce druga część manifestacji patriotycznej z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości. W obecności pocztów sztandarowych, rodziców, władz miejskich i licznych gości uczniowie z klas wojskowych Zespołu Szkół w Karczewie i Szkoły Gastronomicznej w Otwocku złożyli uroczyste przyrzeczenie. Po przyrzeczeniu wszystkie delegacje, wraz z pocztami sztandarowymi, przemaszerowały przed pomnik Orła Białego gdzie po uroczystym Apelu Poległym złożono wiązanki kwiatów.

Uroczystość zakończono przy ognisku wspólnym śpiewaniem na Rynku Zygmunta Starego pieśni patriotycznych. Ze znajomością tekstów pieśni nie było problemu, gdyż Miejsko Gminny Ośrodek Kultury, współorganizator uroczystości, przygotował ponad 100 śpiewników, teksty piosenek wyświetlane były także na ścianie budynku OSP.(info MGOK)