Stanę na twoje zawołanie Polsko

Taki tytuł nosiło przedstawienie przygotowane przez Teatr Młodzieżowy, działający przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Karczewie. Scenariusz przedstawienia napisał Tomasz Laskus zaś wyreżyserowała je Urszula Trzaskowska. Młodzież oczywiście uczestniczyła twórczo na każdym etapie  powstawania spektaklu.

Tym razem młodzi artyści postanowili spojrzeć na historię ludzi, którzy po drugiej wojnie światowej nie chcieli się pogodzić z okupacją sowiecką.

Wzruszającej opowieści o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, którego poznajemy podczas poruszającej rozmowy Zosi Pileckiej (Oliwia Zakrzewska) i jej mamy Marii (Andżelika Żelazo) przeciwstawiono oprawców z UB, którzy brali czynny udział w procesie Pileckiego.

Po przedstawieniu wszystkim twórcom spektaklu podziękowali Burmistrz Karczewa Władysław Dariusz Łokietek oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Karczewie Danuta Trzaskowska. (info MGOK)