Spotkanie z Szymonem Hołownią

Szymon Hołownia to znany dziennikarz i publicysta. Jest dwukrotnym laureatem nagrody Grand Press. Związany m.in. z „Tygodnikiem Powszechnym” „Gazetą Wyborczą”, „Rzeczpospolitą”, tygodnikami „Newsweek” Polska oraz „Wprost”. Jest współprowadzącym, wspólnie z Marcinem Prokopem, programu telewizyjnego „Mam talent!”

25 października odbyło się w Urzędzie Miejskim w Karczewie spotkanie z Szymonem Hołownią, na które przyszło wielu mieszkańców Karczewa oraz Otwocka. Wśród gości był Burmistrz Karczewa Michał Rudzki oraz jego zastępca Karol Chróścik. Spotkanie bardzo sprawnie prowadziła Angelika Piwek.

Bohater spotkania opowiadał o założonych przez siebie fundacjach. Podkreślał, że w pomaganiu innym nie chodzi o litość, ale o spotkanie i o szczęście płynące z tego, że pomagając innym zmieniamy istniejący świat na lepszy. Zapraszał do współpracy i pomocy fundacjom, nawet niewielkimi kwotami. Jego zdaniem siła fundacji polega nie na kilku fundatorach dających jednorazowo wiele, ale na wielu pomagających z serca i dających systematycznie niewielkie kwoty.

Po spotkaniu było można zakupić książki Szymona Hołowni, które są cegiełkami, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest dla podopiecznych Fundacji Dobra Fabryka. (info MGOK)