Seniorzy wystąpili w Nadbrzeżu

Działający przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury zespół teatralny Klubu Seniora został zaproszony przez Radę Sołecką Nadbrzeża. Występ odbył się w świetlicy wiejskiej.

Pierwsza cześć przedstawienia była powtórzeniem wcześniejszego widowiska zatytułowanego „W przychodni zdrowia”, część druga, to sanatoryjna kawiarenka, w której pensjonariusze śpiewają przerobione na potrzeby sanatoryjne stare, znane piosenki obozowe i biesiadne. Reżyserem i autorem scenariusza tego widowiska była Laura Łącz, od pewnego czasu jest opiekunka sekcji.

Wszyscy, którzy skorzystali z zaproszenia samorządu sołeckiego, poczuli się jak w sanatoryjnej kawiarence. Organizatorzy imprezy, przemienili wiejską świetlicę w przytulną kawiarenkę. Na stołach było ciasto domowej roboty, a dziewczęta z Nadbrzeża, w strojach kelnerek, roznosiły kawę i herbatę.

Artyści także stanęli na wysokości zadania i chociaż warunki były dość trudne, to występ udał się bardzo dobrze. Sołtys Marianna Drabarek dziękując artystom za występ zaprosiła ich, do nadbrzeskiej świetlicy, z kolejnym przedstawieniem.(info MGOK)