Samolotem do AFRYKARIUM

Taka wycieczka była przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Karczewie organizowana po raz pierwszy. Po wielu wyjazdach do warszawskich kin i teatrów postanowiono zaproponować mieszkańcom Karczewa samolotową wyprawę do Wrocławia, by tam zwiedzić jedyny w skali światowej kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. W 19 akwariach i basenach, o pojemności niemal 15 milionów litrów wody, prezentowane są zwierzęta zamieszkujące plaże i rafę koralową Morza Czerwonego, rzekę Nil, krainę Wielkich Rowów Afrykańskich, głębię Kanału Mozambickiego, plaże Wybrzeża Szkieletów (Namibia) i Dżunglę dorzecza Kongo. Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne można podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości około 18 m. Kolejną ekspozycją jest Wybrzeże Szkieletów w Namibii, gdzie prezentowane są pingwiny oraz kotiki afrykańskie. Warto zaznaczyć, że Rafa Morza Czerwonego to obecnie około 1 500 bajecznie kolorowych ryb oraz 1200 sztucznych koralowców.

Po obejrzeniu Afrykarium, zwiedzono także część wrocławskiego ZOO, a głównie wybieg dla lwów, za ogrodzenie którego można było dostać się dzięki jeepowi tak ustawionemu, że częściowo znajdował się poza ogrodzeniem wybiegu. Siedząc w nim można było się poczuć jak na safari.

W planach wycieczki było również zwiedzanie wrocławskiego rynku. Wycieczka, na tyle wszystkim uczestnikom bardzo się podobała, że jeszcze w czasie jej trwania wiele osób zgłaszało chęć uczestniczenia w kolejnej samolotowej eskapadzie.(info MGOK) Foto A.Zakrzewska; Foto 2,3 Leokadia Niziołek