Przy powstańczych mogiłach

Uroczystości upamiętniające 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego rozpoczęła na terenie Gminy Karczew Msza św. w intencji Polaków, którzy podjęli nierówną walkę z rosyjskim zaborcą. Mszę św. odprawił i homilię wygłosił proboszcz parafii p.w. Matki Boskiej Ostrobramskiej ks. Janusz Krzyżewski.

Po Mszy św. dalsza część uroczystości odbyła się w Otwocku Małym – Osinach przy mogiłach powstańców. W tej patriotycznej manifestacji uczestniczyli między innymi: Burmistrz Karczewa Władysław Dariusz Łokietek, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Karczewie Mirosława Guba, przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu i Rekreacji Anna Osial, Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Anna Zakrzewska, delegacje Szkoły Podstawowej nr 1 w Karczewie i Szkoły Podstawowej w Nadbrzeżu oraz dzieci z prowadzonej przez MGOK akcji „Zima w Mieście”.

Uroczystość prowadziła dyrektor Anna Zakrzewska. Historię Powstania Styczniowego przypomniały uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 w Karczewie.

Po uczczeniu pamięci poległych minutą ciszy delegacje złożyły na mogile powstańczej wiązanki kwiatów. Szczególnie wzruszającym momentem było podejście do mogiły dzieci uczestniczących w akcji „Zima w Mieście” . Maluchy z wielką powagą niosły w rączkach biało czerwone goździki.(info MGOK)