Pożegnanie lata

W sobotę, 9 września, mieszkańcy Gminy Karczew pożegnali hucznie lato i powitali jesień. W tym roku piknik rodzinny z okazji pożegnania lata zorganizowany został na boisku przy Zespole Szkół. Były występy dzieci i młodzieży z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury, klubu „Grota” oraz z Ośrodka Szkolno Wychowawczego nr 1 w Otwocku. Ponieważ pogoda dopisała, nic dziwnego, że wiele osób po spacerze do lasu i grzybobraniu postanowiło zabawić się na pikniku.

Organizatorami imprezy byli: Burmistrz Karczewa, Rada Miejska w Karczewie, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Podczas pikniku można było spotkać się z panem Piotrem Gajgierem nauczycielem, kajakarzem i autorem projektu „Szlakiem Wisły. Nadwiślański Powiat Otwocki”. Pan Piotr opowiadał o swojej wyprawie, demonstrował sprzęt z którego korzystał. Największe zainteresowanie budził filtr wody, którego używał podczas wyprawy. Chętni mogli spróbować wody wiślanej przepuszczonej przez to urządzenie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się występy zespołu „Gębule” oraz Studia Piosenki karczewskiego MGOKu. Obie grupy wokalne prowadzi pan Sławomir Winnicki, w ich wykonaniu usłyszeliśmy między innymi takie piosenki jak: „Koci wesoły świat”, „Różowa piosenka”, „Straszny budzik”, „Kto się czubi” oraz „Dni których nie znany”.

W programie festynu wystąpili również laureaci Gminnego Konkursu Talentów „Pokaż swój talent 2017”: Gabriela Sadkowska, Klaudia Łukasik oraz Jarosław Rawski.

Nie zabrakło wykonawców zawodowych. W wykonaniu zespołu A tu per tu” słuchaliśmy największych przebojów muzyki Italo Disco oraz festiwalu w San Remo.

Gwiazdą wieczoru był zespół „EXTAZY” z liderem Kamilem Chudzińskim. W wykonaniu tego zespołu usłyszeliśmy największe jego przeboje czyli: „Buzi to za mało”, „Możesz płakać”, „Dziewczyno idealna”, „Kocham twoje oczy” czy „Nektar z banana”.

Dopełnieniem pikniku były dla dzieci liczne dmuchańce oraz karuzele, dla zgłodniałych grill. Nie zabrakło oczywiście stoisk z festynową galanterią.

Na zakończenie można było tańczyć przy muzyce dobrze wszystkim znanego zespołu „Fanaberia”.(Info MGOK)