Piknik historyczny w Otwocku Wielkim

Tegoroczny piknik, zorganizowany przez: Gminę Karczew, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Karczewie, Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim oraz Kompanię Dragonów Pana Zebrzydowskiego przebiegał pod hasłem „Kozacy w Otwocku Wielkim czyli „Ogniem i mieczem” – w pałacu Bielińskich.

Impreza, która rozpoczęła się 5 maja salwą o godzinie 14.00, kiedy strzelano z każdej, przywiezionej przez rekonstruktorów broni, zakończyła się 6 maja salwą z muszkietów.

Piknik zgromadził setki widzów, a ci, którzy przyjechali przed samą bitwą, mieli poważne problemy z zaparkowaniem samochodów.

W imprezie udział wzięli rekonstruktorzy z wielu miast polskich – do rekonstrukcji bitwy polsko – kozackiej stanęła ponad setka żołnierzy z różnych bojowych formacji.

Oprócz bitew, które rozegrane były – pierwsza w nocy 5 maja, a druga w południe dnia następnego – organizatorzy imprezy przygotowali wiele atrakcji. Był pokaz sprawności w walce na broń białą, pokazy konne, prezentacja sylwetki siedemnastowiecznego husarza, a także gra terenowa. Atrakcją był również zespół Fleur de lis, który grając na instrumentach z epoki przybliżał muzykę jakiej słuchali nasi pra…dziadowie. Nie można również zapomnieć o pokazach Fire Show, którymi zakończył się pierwszy dzień imprezy.

Przez oba dni tego historycznego pikniku można było zwiedzać pałac. Dzięki środkom finansowym z Budżetu Gminy większość zwiedzających do pałacu mogła wejść nie płacąc za bilet wstępu.(Info MGOK)