Noc z teatrem

To było coś szczególnego, 30 października grupa młodych ludzi, skupiona w Teatrze Młodzieżowym, postanowiła spędzić całą noc w „Piwnicy pod Barankiem” żeby pracować nad swoim, aktorskim warsztatem. Oczywiście młodzież podobno trudno namówić do zorganizowanych działań, chyba, że osobą namawiającą jest wspaniała polonistka i pedagog z olbrzymim autorytetem czyli pani Ula Trzaskowska.

Głównym celem zajęć była adaptacja debiutantów sceny teatralnej ze starszymi kolegami, którzy w teatrze pracują już od czterech lat. Było to poznawanie siebie. W trakcie różnych zajęć młodzież poznawała nowe formy teatralne, pracowała nad emisją głosu. Teatr Młodzieżowy, jak poinformowała pani Urszula Trzaskowska, liczy już ponad trzydzieści osób co utrudnia dobór repertuaru. Przy tak licznym zespole aktorskim, jak sama żartobliwie przyznała, mogłaby realizować sceny batalistyczne. Jeżeli jednak ktoś chciałby do zespołu dołączyć to z pewnością nie usłyszy odmowy. Teatr spotyka się w każdy piątek, początek próby godzina 15.30.

W najbliższych planach jest spotkanie z teatralną grupą młodzieżową z Warszawy z Teatru Ochota. Będzie to turniej na umiejętności teatralne- śpiew, etiudę teatralną i taniec.

Oczywiście wszystkie działania są ukierunkowane na przedstawienie, które zapewne będziemy mieli możliwość zobaczyć już w grudniu. Pani Ula zapowiada niespodziankę, na którą szczególnie serdecznie zaprasza prawdziwych mężczyzn, którzy potrafią kochać kobiety, ale również pokazać swoją delikatną naturę.(info. MGOK)

Teatr_Młodziezowy_2 Teatr_Młodziezowy_1