Noc Muzeów- Piknik Historyczny w Otwocku Wielkim oraz wystawa w Muzeum Stara Plebania

Chcecie się przenieść w czasie do XVII w. ? Z nami jest to możliwe. Przybywajcie do Otwocka Wielkiego 16 i 17 maja na niebywałe widowisko historyczne. Inne atrakcje również zapewnione.

Przed przyjazdem do Otwocka Wielkiego musicie koniecznie odwiedzić Centrum Historyczne Ziemi Karczewskiej czyli Muzeum Stara Plebania. Tutaj w godzinach 20-24 będzie można obejrzeć Wernisaż wystawy „Sceny walki w twórczości Elwiro Michała Andriollego”.

Tabica 0Wystawa „Sceny walki w twórczości Andriollego” przedstawia pełne akcji, dynamiczne sceny pojedynków, zbrojnych konfliktów, jak również sceny wewnętrznej walki głównych bohaterów. Różne bywają powody tych walk, często wywołują skrajne emocje i z pewnością wiążą się one z oddziaływaniem jakiejś władzy. Wystawa obejmuje wybrane ilustracje wykonane przez Andriollego do najbardziej znanych dzieł literatury polskiej i obcej m.in.: Pan Tadeusz i Konrad Wallenrod A. Mickiewicza, Stara Baśń J. I. Kraszewskiego, Lilla Weneda J. Słowackiego, Meir Ezofowicz E. Orzeszkowej, Urodzony Jan Dęboróg W. Syrokomli, Pamiętniki kwestarza I. Chodźki, Maria A. Malczewskiego, Romeo i Julia W. Szekspira, Ostatni Mohikanin i Szpieg, J. F. Coopera oraz kompozycje Nocna wyprawa powstańców, Śmierć Ludwika Narbutta w Dubiczach i Walka powstańcza. Realizacja wystawy: Biograficzne Muzeum Elwiro Michała Andriollego w Józefowie. Towarzystwo Przyjaciół Karczewa wzbogaca wystawę grafik akcentami andriollowskimi związanymi z Karczewem (wystawienie fotografii/reprodukcji obrazów znajdujących się w karczewskim kościele oraz na plebanii oraz prezentacją kolekcji białej broni ze zbiorów kolekcjonerów. Koordynacja projektu: Fundacja Andriollego.

Program w Otwocku Wielkim przedstawia się następująco:

16.05.2015r – SOBOTA 16 maja
Godz. 11:00 – Otwarcie obozowiska wojskowego XVII w.
Godz. 14:00 – Salwa na otwarcie wydarzenia
Gozd. 13:00 – 15:00 – Gry i zabawy plebejskie
Godz. 15:00 – 16:00 – Pokazy Konne
Godz. 16:00 – 17:00 – Pokaz XVII w. musztry i kunsztu wojskowego
Godz. 17:15 – 18:00 – Koncert japońskiej pianistki Mamiko Ueyama
Godz. 18:00 – 19:00 – Nauka tańców dawnych
Godz. 21:00 – 22:00 – Wielka Bitwa ze Szwedem o Pałac Bielińskich w Otwocku Wielkim, która przy huku dział i muszkietów oraz szczęku szabel stoczona będzie
Godz. 22:00 – 22:30 – Spotkanie i pogadanki z widzami
Godz. 22.30 – Pokaz ognia (fire show)
Godz. 23:00 – Zakończenie pierwszej części wydarzenia

17.05.2015r. – NIEDZIELA 17 maja
Godz. 10:00 – Rozpoczęcie drugiej części wydarzenia
Godz. 10:10 – 10:50 – Pokazy oddziałów wojskowych
Godz. 11:00– 12:00 – Potyczka dwóch wojsk zwaśnionych na dziedzińcu pałacowym
Godz. 13:00 – 14:00 – Nauka tańców dawnych
Godz. 14:00 – Zakończenie imprezy salwą muszkietów

Organizatorami wydarzenia są:

Gmina Karczew, MGOK w Karczewie, Muzeum Wnętrz, Chorągiew Jazdy Rzeczpospolitej, Kompania Dragonów Pana Zebrzydowskiego, Rota Strzelcza Prywatnego Zaciągu Imć Franciszka.

Współorganizacja:

Gmina Wiązowna, Gmina Osieck, Gmina Sobienie-Jeziory, Fundacja Go Arte.

Patronat medialny:

Nasz-Karczew.pl, PowiatOtwocki24.pl, Głos Karczewa, Linia Otwocka, Tygodnik Regionalny, Księgarnia Historyton.

Sponsorzy:

Wolff Trading, SuperDrob, Rezawplast, F.H.U. Max Win, Gamitex 2 Bis s.c., Zakład Mięsny Karczew, Dami, KPEC Karczew, Baks, MiniBus Karczew, Kiszeczka, JTM, Well Gym, Bunge, Oskroba, Konstrukcje s.c., VegaPol, Łap-Pol, Bank Spółdzielczy w Karczewie, Cezar, Gospodarstwo Ogrodnicze Grażyna i Patryk Szklarz, Fundacja Chorągiew Jazdy Rzeczpospolitej.

WIĘCEJ INFORMACJI, LOKALIZACJA ORAZ TRANSPORT NA STRONIE PIKNIKU

nocmuzeow.mgok.karczew.pl