Nagrody w konkursie bożonarodzeniowym

Konkurs plastyczny na „Ozdobę Bożonarodzeniową”, który od lat jest organizowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Karczewie, zawsze cieszył się i cieszy dużym zainteresowaniem. Na konkurs wpłynęło 229 prac z wszystkich placówek oświatowych Gminy Karczew. Komisja w składzie Urszula Gawin (przewodnicząca) oraz członkowie Iwona Rębkowska i Krzysztof Kasprzak mieli naprawdę trudne zadanie, gdyż prace były bardzo ciekawe i artystycznie na dobrym poziomie. Główne pytanie, na które starali się odpowiedzieć członkowie komisji, to na ile praca została wykonana samodzielnie, a na ile w wykonaniu pracy pomagali rodzice bądź nauczyciele w szkole podczas zajęć plastycznych.

Pełna lista dzieci nagrodzonych jest w innym miejscu internetowej strony MGOKu, warto jednak dodać, że członkowie komisji zasugerowali, by za rok było można nagrodzić przynajmniej dyplomem uczestnictwa wszystkich biorących udział w tym konkursie.

W czwartek 13 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Nagrody laureatom konkursu wręczał Burmistrz Karczewa Michał Rudzki oraz Dyrektorka Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Anna Zakrzewska.

Burmistrz Karczewa gratulując dzieciom powiedział, że jest dumny z tego, że Gmina Karczew ma tak uzdolnione plastycznie dzieci. Przypomniał, że sam, jako uczeń karczewskiej „Dwójki”, brał w nim udział. Podziękował rodzicom za inspirowanie dzieci do przeróżnych działań. Dzieciom, rodzicom i nauczycielom pogratulowała także dyrektor Anna Zakrzewska i zaprosiła laureatów konkursu do aktywnego uczestniczenia we wszystkich propozycjach MGOKu. (info MGOK)