Mesjasz Prawdziwy

Tak zatytułowana jest przepełniona kolędami płyta Ewy Urygi. Płyta została wydana w 2013 roku przez FONOGRAFIKĘ. Na płycie zostało nagranych osiemnaście znanych i lubianych kolęd i pastorałek w aranżacji Dariusza Zbocha. Utwory z tej właśnie płyty wykonała wokalistka podczas koncertu w Karczewie.

Ewa Uryga należy do elity polskich wokalistek. Operuje głosem o wielkiej sile i bardzo rozległej skali. Koncertowała jako solistka z orkiestrą Jerzego Miliana, z zespołem Young Power, Kukla Band, Big Warsaw Band i zespołem Amenbend Andrzeja Cudzicha, a także Spirituals Singers Band i amerykańskim chórem The Jackson Singers. Jest laureatką wielu nagród. W karczewskiej „Piwnicy pod Barankiem” gościła rok temu, ale z zupełnie innym programem. Ponieważ została wówczas przez publiczność przyjęta bardzo serdecznie została również zaproszona na koncert w tym roku. Artystce podczas występu towarzyszył chórek karczewskich dzieci.

Po koncercie można było obejrzeć wystawę rękodzieła artystycznego Magdy Trzaskowskiej ”Raj kolorowy i humor dla głowy”. Pani Magda jest, jak sama przyznaje, amatorką. Nie kończyła szkół plastycznych, a swój talent odkryła dopiero wtedy, gdy jako młoda mama starała się atrakcyjnie wypełnić czas pomiędzy różnymi pracami domowymi. Właśnie efekt tych prób plastycznych zaprezentowała pani Magda na swojej pierwszej wystawie. Prace na tyle się spodobały, że wiele osób od razu dokonało zakupu. Gratulujemy pani Magdzie i życzymy dalszych sukcesów.(info. MGOK)