Lato pożegnaliśmy piknikiem na Ługach

Jedną z ważniejszych imprez w kalendarzu Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury jest impreza na zakończenie lata, czyli piknik na Ługach.

Oprócz Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury organizatorami tego festynu są: Burmistrz Karczewa, Rada Miejska w Karczewie, Otwocka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Zarząd Osiedla nr 8. Podobnie jak w latach ubiegłych piknik prowadziła Laura Łącz.

Po przywitaniu gości pikniku przez głównych organizatorów imprezy rozpoczęły się prezentacje estradowe.

Występy rozpoczęli karatecy z Klubu Sportu Walki Bushi. Zawodnicy i instruktorzy z tego klubu wystąpili w krótkim pokazie, podczas którego najmłodsi członkowie klubu mogli przed najbliższymi popisać się swoimi umiejętnościami.

Gorącymi brawami nagrodzony został występ zespołu młodzieżowego z Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Otwocku. Program składający się z czterech układów tanecznych, które wspólnie z młodymi artystami przygotowała Magdalena Solińska.

Na estradzie nie zabrakło występu zespołu „Gębule”. Dzieci z „Gębul”, pracują pod kierownictwem artystycznym Sławomira Winnickiego. W wykonaniu młodych wokalistek usłyszeliśmy interpretacje takich utworów jak: „Laleczka z saskiej porcelany”, „Piosenka drewnianych lalek”, „Słowa na wiatr”. Występ został nagrodzony zasłużonymi brawami.

Na zakończenie części amatorskiej wystąpił, prowadzony przez Zdzisława Wesołowskiego, zespół „Zdziśki”.

W drugiej części uczestnicy pikniku oklaskiwali kabaret „ZYGZAK”, zespół Vena Valley oraz gwiazdę wieczoru Zenona Martyniuka i zespół „Akcent”. Po koncercie każdy chciał się z Zenonem Martyniukiem sfotografować.

Na festynie oprócz występów artystycznych było wiele innych atrakcji takich jak: „dmuchańce”, karuzela dla najmłodszych, trampolina. Dla miłośników dobrej książki uruchomione zostało stoisko Biblioteki Publicznej, gdzie można było otrzymać za darmo używane książki. Nie zabrakło także stoisk, na których czekało wiele grillowanych smakowitości. (info MGOK)