Lato pożegnaliśmy na Ługach

Tradycyjnie, jak w latach ubiegłych, mieszkańcy Gminy Karczew pożegnali 14 września lato i tym samym powitali nadchodzącą jesień. Pogoda dopisała, a organizatorzy zapewnili wiele atrakcji.

Główni organizatorzy festynu to: Urząd Miejski w Karczewie oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury. Festyn został dofinansowany przez Otwocką Spółdzielnię Mieszkaniową oraz Miasto Otwock.

Zabawę kończącą okres wakacyjny rozpoczęli przedstawiciele władz samorządowych Burmistrz Michał Rudzki oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Karczewie Piotr Żelazko życząc mieszkańcom dobrej zabawy. Życzenia radośnie spędzonych chwil na festynie, życzyli uczestnikom zabawy radni z Ługów: Mateusz Stanaszek i Steppuhn Aleksandra.

Na festynowej estradzie królowały występy lokalnych zespołów. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowali wychowankowie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 im. Marii Konopnickiej z Otwocka. Sekcja taneczna z klubu „Grota” zebrała zasłużone brawa za tańce solowe i układy taneczne w wykonaniu grupy dziecięcej i młodzieżowej. Tradycją festynów na osiedlu Ługi stał się pokaz młodych karateków. Przed festynową publicznością wystąpił również prowadzony przez Sławomira Winnickiego zespół wokalny „Gębule”. Młodzi śpiewacy z „Gębul” przygotowane na festyn piosenki wykonali wspaniale. Zespół pracuje przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Karczewie. Ponadto na festynowej estradzie wystąpili: zespół ludowy „Sołtysi” oraz zespół „Ale Babki”.

Przed występem gwiazdy wieczoru, czyli zespołu „Power Play”, wystąpiła orkiestra Stowarzyszenia Pasjonatów Muzyki „Trzy Czwarte”. Zespół powstał w 2010 roku i od samego początku zachwyca wspaniałymi wykonaniami i niezwykłym temperamentem. Orkiestrę wprawdzie tworzą amatorzy, ale są to amatorzy z pasją co powoduje, że słucha się tego zespołu z przyjemnością. Obecnie muzycy z „Trzy Czwarte” nawiązali współpracę z zespołem ludowym „Piskorze” z Łukówca. Pierwszym efektem tej współpracy ma być wspólny koncert bożonarodzeniowy.

Gwiazdą wieczoru był oczywiście zespół „Power Play”. Zespół ten to trzej żywiołowi muzycy” – Sylwester Gazda (lider zespołu), Karol „Czaruś” Kramarczuk (perkusja) oraz Marcin „Keczup” Szkałuba (gitara). Najbardziej znane przeboje tego zespołu śpiewane nie tylko przez młodą publiczność to „Zawsze coś”, „Banan”, „Wirtualny światek”, „Bez Ciebie”, „Nie bo nie”, „Chce się żyć”, „Skok w Bok”, „Kochaj mnie”, „Na zawsze” oraz „Co ma być to będzie”. Występ zespołu zgromadził liczną publiczność, która bawiła się wspaniale śpiewając wraz z zespołem większość utworów.

Na zakończenie festynu, do tańca, grał zespół „VABANK”.(info MGOK)