Korowód Kolędowy

Już po raz siódmy spotkały się grupy kolędnicze z różnych miejscowości powiatu otwockiego, by walczyć o główne nagrody w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie LGD „Natura i Kultura”. Turniej odbył się 11 stycznia w sali widowiskowej Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury. Występy oceniało jury w składzie: Anna Zakrzewska dyrektor MGOK w Karczewie (przewodnicząca jury) oraz członkowie Jolanta Wojda prezes Klubu Kobiet w Karczewie i dziennikarz, sekretarz Zarządu LGD „Natura i Kultura” Krzysztof Kasprzak.

Do turnieju zgłosiło się siedem grup: „Wiązowskie Dudki” i „Teatr na baletkach” z gminy Wiązowna, „Jabłuszka” z Siedzowa, „Kolberczaki” z Kołbieli, „Gwiazdeczki”, z Siedzowa, „Kolędnicy z gwiazdą” i „Anioły” z Sobień Jezior.

W tym roku Nagrodę Grand Prix Stowarzyszenia LGD Natura i Kultura otrzymała grupa „Kolberczaki” działająca pod opieką Ilony Araszkiewicz – Michalskiej. Nagroda w kategorii „Najlepszy Scenariusz” przypadła opiekunce „Gwiazdeczek” Jolancie Karwowskiej. W kategorii „Najlepszy Aktor” zwyciężyła Natalia Jobda z zespołu „Jabłuszka” za wspaniałe wcielenie się w postać sprzątaczki Jagny. Jury postanowiło również przyznać wyróżnienie Piotrowi Moczulskiemu za „efektowny upadek”.

Właściwie wszyscy młodzi aktorzy zostali nagrodzeni, gdyż dla każdej grupy organizatorzy przygotowali duże pudła ze słodyczami.(info MGOK)