Koncert Noworoczny czyli „Sztuki piękne” w wykonaniu Kwartet Obsession

Kwartet Obsession to wspaniałe, utalentowane, z wielkim poczuciem humoru absolwentki Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie: Kamila Szalińska-Bałwas, Agnieszka Kłosiewicz, Aleksandra Świdzińska-Kubicka oraz Justyna Meliszek. Początkowo kwartet miał charakter klasyczny. Ponieważ jednak często podczas prób atmosfera przepojona była żartem, a pierwsze koncerty wykazały, jak wspaniały kontakt mają młode instrumentalistki z widownią, grupa postanowiła zmienić częściowo swój repertuar zaskakując słuchaczy nie tylko wirtuozerią, ale także radosną energią i żartem. Ich programy stały się połączeniem dobrej muzyki, tańca, a także niebanalnych dowcipów i skeczy.

Koncerty Noworoczne stały się już w Karczewie tradycją. Sala konferencyjna Urzędu Miejskiego może pomieścić jednorazowo niewiele ponad dwieście osób. Podobnie jak w latach ubiegłych odbyły się dwa koncerty. Zaproszenia, którymi dysponował współorganizator imprezy Miejsko Gminny Ośrodek Kultury rozeszły się w ciągu dwóch dni.

„Sztuki Piękne” to pełen kobiecego uroku program muzyczno-kabaretowy. Uczestnicy koncertu podziwiali jak w zabawny sposób można łączyć muzykę klasyczną, filmową oraz utwory jazzowe i POPowe.
Artystki przechodziły od najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej po hity współczesnych czasów. Tak więc obok Bethovena i jego „5 Symfonii usłyszeliśmy niebanalne wykonanie „Shape of you” Eda Sheerana, a wszystko przeplatane gagami, piosenkami i dowcipem. Codzienne kobiece obowiązki domowe, ciągła walka z dążeniem do perfekcyjnej sylwetki i oczywiście rozterki miłosne to tematy, które Panie użyły do stworzenia swego rodzaju osobliwej terapii muzyką i śpiewem.

Od czasu powstania w 2011 roku Kwartet nieprzerwanie koncertuje w kraju i za granicą. Bierze udział w programach telewizyjnych, festiwalach, wydarzeniach i imprezach firmowych tak w kraju, jak i poza jego granicami. (info MGOK) foto Krzysztof Kasprzak.