Koncert Noworoczny

Koncerty Noworoczne, które w Karczewie odbywają się już od kilku lat, cieszą się dużą popularnością. Tak samo było i w tym roku, chociaż nazwa zespołu właściwie nic nikomu nie mówiła o poziomie artystycznym zaproszonych muzyków, chętnych do zaproszeń na koncert było więcej niż zaplanowanych miejsc.

Odbyły się 19 stycznia dwa koncerty. Pierwszy z nich, o godzinie 16.00 odbył się przy sali wypełnionej po brzegi publicznością. Na drugim koncercie, o godzinie 19.00 frekwencja była niestety dużo niższa W tym roku na scenie wystąpił zespól „Od Święta”.

Zespół “Od Święta wywodzi się z Włocławka. Na co dzień muzycy z tego zespołu grają w różnych zawodowych orkiestrach, jednak przed świętami Bożego Narodzenia spotykają się by wspólnie kolędować. Najczęściej występują w składzie: Marcin Majewski, Daniel Balcerowski śpiew, Jacek Piotrowski gitara akustyczna, Sławomir Kanderski gitara akustyczna, Jarosław Szajerski gitara basowa, Adam Pawlikowski instrumenty klawiszowe, Tomasz Karkoszka instrumenty perkusyjne. W wykonaniu tej kapeli usłyszeliśmy wiele znanych kolęd, ale także utwory autorskie członków zespołu.

Zespół jest ambasadorem akcji charytatywnej „Pamiętamy o Tobie – św. Mikołaj i ja”, która to akcja od 19 lat pomaga spełniać świąteczne marzenia wychowankom domów dziecka.

Na zakończenie koncertu Burmistrz Karczewa Michał Rudzki podziękował za muzykom za występ oraz złożył noworoczne życzenia wszystkim uczestnikom koncertu. Szczególny charakter tego noworocznego spotkanie został podkreślony lampką szampana.(info MGOK)