Koncert Noworoczny

W niedzielę, 7 stycznia, odbył się w Urzędzie Miejskim w Karczewie Koncert Noworoczny. Na to wydarzenie miłośników dobrej muzyki zaprosili: Burmistrz Karczewa Władysław Dariusz Łokietek, Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury Anna Zakrzewska i agencja GoArte. Koncert odbył się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Właściwie odbyły się dwa koncertu, jeden o godzinie 16.00, a drugi o godzinie 19.00. W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego, dla zaproszonych na koncert gości, ustawiono 245 krzeseł, jednak gdyby były nawet trzy koncerty, to i tak na każdym sala byłaby wypełniona po brzegi. Warto podkreślić, że zaproszenia na koncert skończyły się w tym samym dniu, kiedy w „Głosie Karczewa” ukazała się informacja o ich dystrybucji.

W latach poprzednich na program Koncertu Noworocznego składały się utwory z repertuaru operowego i operetkowego. W tym roku przed karczewską publicznością wystąpiła Warszawska Orkiestra Sentymentalna ze szlagierami lat trzydziestych. Koncert prowadził znany i lubiany konferansjer radiowy Marian Dachniewski.

Młodzi muzycy z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej postanowili przypomnieć słuchaczom dawne melodie z okresu Polski lat dwudziestych i trzydziestych. Ich repertuar to znane szlagiery przedwojennej rewii, kabaretu oraz filmu. Inspirują ich piosenki Adama Astona, Wiery Gran, Eugeniusza Bodo czy Mieczysława Foga. Zespół zadebiutował w 2015 roku na festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W 2016 roku ukazał się ich debiutancki album „Umówmy się na dziś”. W 2017 roku album ten otrzymał nagrodę w organizowanym przez Program Drugi Polskiego Radia konkursie na Folkowy Fonogram Roku. Pod koniec 2017 roku na rynek trafił kolejny album, który zatytułowany został „Tańcz mój złoty”.

Podczas koncertu w Karczewie Orkiestra wykonała między innymi: foxtroty: „Abram ja ci zagram”, „Oh, l’amour”, „Już taki jestem zimny drań” i „Ja bez przerwy śmieję się”, fox-rumbę „Panama”, slowfoxa „Mów serce”, tanga: „Stachu!” oraz „Zapomnisz o mnie”, a także walca „Cierpienia miłosne”. Po brawach na stojąco, na bis, został wykonany foxtrot „Nikodem”.

Orkiestra wystąpiła w składzie: Gabriela Mościcka – śpiew i akordeon, Lena Nowak – klarnet oraz śpiew, Kazimierz Nitkiewicz – trąbka i śpiew, Mateusz Kowalski – perkusjonalia, Jakub Fedak – wibrafon, Łukasz Owczynnikow – kontrabas oraz Krzysztof Baranowski – gitara, mandolina.

Po każdym z koncertów serdeczne życzenia noworoczne złożył Burmistrz Karczewa. Była tradycyjna lampka szampana dla wszystkich zaproszonych gości oraz piękne róże dla orkiestry.

Po koncercie przeprowadzono zbiórkę do puszek na paczki noworoczne dla dzieci specjalnej troski z terenu Gminy Karczew. Łącznie zebrano około sześciu tysięcy złotych.(info MGOK)