Kolędowanie z Walbachem

Wszystko zaczęło się w 2011 roku od kolędowania na karczewskim rynku dzieci z przedszkoli. Impreza została zorganizowana przez Karczewski Klub Kobiet oraz Przedszkole nr 3 „Tęczowa Kraina”.

Z czasem impreza zmieniała kształt, by wreszcie zaistnieć jako przedświąteczny Jarmark Walbachowski. W tym roku zamiast na jarmark mieszkańcy Gminy Karczew zostali zaproszeni na Biesiadę z Walbachem. Władze samorządowe zrezygnowały bowiem z dotychczasowej, tradycyjnej wigilii dla samotnych i seniorów, jaka organizowana była w Urzędzie Miejskim, i w tym roku wszystko odbyło się na Rynku Zygmunta Starego. Było więc kolędowanie, bogaty program artystyczny i oczywiście wigilia.

Podczas imprezy można było zakupić na straganach świąteczne ozdoby oraz wysłuchać koncertu orkiestry OSP w Karczewie, zespołu dziecięcego „Gębule”, zespołu ludowego „Sołtysi”, Orkiestry Stowarzyszenia Pasjonatów Muzyki „Trzy Czewarte”, zespołu „Piskorze”, oraz kapeli „Góralska Hora”.

Najważniejszym momentem spotkania były oczywiście życzenia, jakie mieszkańcom Gminy Karczew złożyli: burmistrz Karczewa Michał Rudzki, Przewodniczący Rady Miejskiej Karczewa Piotr Żelazko oraz przewodniczący młodzieżowej rady miejskiej Kacper Suchecki. Po życzeniach wszyscy uczestnicy tego świątecznego spotkania przełamali się opłatkiem składając sobie najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło wigilijnych potraw – był bigos, barszcz i oczywiście pierogi.(info MGOK)