Kolędowanie na Ługach

To było bardzo udane spotkanie kolędowe – na osiedlu Ługi, przy szopce ustawionej na skwerze przy ulicy Bema, stanęła estrada, na której koncert kolęd i pastorałek zaśpiewał zespół „Góralska Hora”. Na koncert zaprosił Burmistrz Karczewa, współorganizatorami spotkania byli: Miasto Otwock oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Karczewie.

Kapela „Góralska Hora” to wywodzący się ze Szczyrku i Zakopanego zespół znany w całej Polsce. W Karczewie wystąpili w składzie: Na skrzypcach zagrał Szczepan Karwowski, kontrabas Dominik Karwowski, akordeon Szymon Jurasz, skrzypce Joanna Gruszka. Z zespołem występuje jeszcze cymbalista z Marpina, miasteczka leżącego u podnóża Fatr na Słowacji. Z Karczewa zespół pojechał nad polskie morze, gdzie koncertował w takich miejscowościach jak Skaszewy oraz Gdynia.

Kolędowanie na Ługach należy już do tradycji miasta i po raz pierwszy zostało zorganizowane zaledwie rok po pierwszym kolędowaniu na karczewskim rynku. Gości wspólnego kolędowania przywitali: Burmistrz Karczewa Michał Rudzki oraz Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Karczewie Anna Zakrzewska. W kolędowaniu udział wziął proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego na Ługach ks. Dariusz Bala.

Ponieważ było dość chłodno Urząd Miejski przygotował stoisko z gorącymi napojami. Dla zgłodniałych była wspaniała, wojskowa grochówka ugotowana w kuchni polowej przez strażaków z Józefowa.

Po koncercie wielu mieszkańców osiedla Ługi podchodziło do dyrektor Anny Zakrzewskiej dziękując za wspaniałe spotkanie kolędowe i prosząc o kolejne imprezy plenerowe.(info MGOK)