Kapela góralska Hora kolędowała na Ługach

Tym razem spotkanie kolędowe na osiedlu Ługi nie należało do najbardziej udanych. Brzydka pogoda, siąpiący prawie przez cały czas deszcz utrudniał wysłuchanie koncertu kolęd i pastorałek śpiewanych przez kapelę „Góralska Hora”.

Kapela „Góralska Hora” to wywodzący się ze Szczyrku i Zakopanego zespół znany w całej Polsce. W Karczewie wystąpili (nie po raz pierwszy) w składzie: na skrzypcach zagrał Szczepan Karwowski, kontrabas Dominik Karwowski, akordeon Szymon Jurasz. Z zespołem wystąpił gościnnie cymbalista z Marpina, miasteczka leżącego u podnóża Tatr na Słowacji.

Kolędowanie na Ługach należy już do tradycji miasta i po raz pierwszy zostało zorganizowane zaledwie rok po pierwszym kolędowaniu na karczewskim rynku. Gości wspólnego kolędowania przywitał: Burmistrz Karczewa Michał Rudzki, który złożył wszystkim przybyłym serdeczne życzenia. W kolędowaniu udział wziął proboszcz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego na Ługach ks. Dariusz Bala.

Dla zziębniętych i zgłodniałych była wspaniała, wojskowa grochówka ugotowana w kuchni polowej przez strażaków z Józefowa.

Ponieważ pogoda nie nastrajała do kolędowania, Burmistrz Michał Rudzki oraz ks. proboszcz Dariusz Bala ustalili, że za rok, o ile sytuacja pogodowa będzie podobna jak w tym roku, koncert odbędzie się w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego na Ługach. (Info CKiS)