Już gwiazdeczka się kolebie

W sobotę, 5 stycznia 2019 roku, działająca przy Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Karczewie grupa teatralna sekcji seniorów, przedstawiła widowisko słowno muzyczne o tematyce bożonarodzeniowej. Autorem scenariusza oraz reżyserem przedstawienia jest opiekunka sekcji, znana aktorka od lat związana z Karczewem, Laura Łącz.

Autorem tytułowej kolędy jest Grzegorz Walczak zaś muzykę skomponował Zbigniew Nowak. Kolędę tą po raz pierwszy wykonał w 1973 roku zespół „Bractwo Kurkowe 1791” założone przez znanego muzyka Piotra Janczerskiego.

Spektakl w wykonaniu seniorów cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności. Warto podkreślić, że organizatorzy nie przewidzieli takiej dużej frekwencji i trzeba było dostawiać krzesła.

Przedstawienie składało się z dwóch części. Pierwsza część to montaż słowno muzyczny z mniej znanymi kolędami, pastorałkami i pieśniami o tematyce bożonarodzeniowej. W drugiej części odbyło się wspólne kolędowanie. Podkłady muzyczne do drugiej części przygotował Andrzej Trzaskowski. W tej części, wspólnie z zespołem, widownia śpiewała takie kolędy jak.

Druga część to również informacje o kolędach i kolędowaniu, które, jak podkreśliła na wstępie jedna z występujących seniorek, nie tylko należą do historii Polski, ale tą historię również tworzą. Wspólnie zaśpiewano między innymi takie kolędy jak: „Lulajże Jezuniu…”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze” czy „Dzisiaj w Betlejem”.

Na zakończenie tego bożonarodzeniowego, kolędowego spotkania aktorzy z klubu seniora zostali przez widownię nagrodzeni zasłużonymi brawami. W imieniu MGOKu zespołowi podziękowała pani Beata Lemieszka przekazując wszystkim aktorom symboliczne upominki.(info MGOK)