Justyna Jary i zespół Pompadur

Pani Justyna Jary wraz z zespołem Pompadur występowali już w Karczewie w kwietniu bieżącego roku. Wówczas zaprezentowali materiał z najnowszej płyty – czyli krwawe ballady. Tym razem muzycy przyjechali do Karczewa z piosenką cygańską.

Koncert rozpoczął się utworem „Tutti frutti”, romskim przebojem z filmu Gadzio. Jest to historia przyjaźni młodego romskiego hip-hopowca i muzykującego emeryta. W programie usłyszeliśmy między innymi jeszcze takie przeboje jak: „Luba” czy „Dumba”.

Główną inspiracją zespołu jest muzyka folkowa krajów Europy środkowo-wschodniej. Muzyczną podróżą zespół obejmuje Słowację, Węgry, Rumunię, Bałkany oraz całą tradycję muzyczną Romów. Na scenie niepodzielnie panuje klimat żywcem wyjęty z filmów Emira Kusturicy. Zaaranżowana w nowoczesny sposób muzyka sprawia, że jest rozumiana przez bardzo szeroką grupę odbiorców.

Skład zespołu: Justyna Jary – aktorka i wokalistka z cygańską urodą i głosem, który moderuje w tylko dla niej wiadomy sposób, akordeonista Robert Lipka i saksofonista Bartosz Smorągiewicz.

Koncert został przyjęty bardzo serdecznie przez melomanów, którzy tym razem wypełnili salę w Piwnicy pod Barankiem do ostatniego miejsca.

Wokalistka i aktorka Justyna Jary współpracuje obecnie z Teatrem Nowym w Słupsku oraz Teatrem Królewskim w Wilanowie. Ma za sobą występy na deskach znamienitych teatrów Londynu, Nowego Jorku i Moskwy. Prowadzi warsztaty wokalne pn. „Uwolnij głos” w Lizbonie, Londynie, Madrycie i Warszawie.(info MGOK)