Joanna Morea trio

To był wspaniały koncert. W piwnicy pod Barankiem”, w ostatni piątek lutego, wystąpiła europejskiej sławy saksofonistka i flecistka Joanna Morea.

Koncert, podczas którego artystka wykonywała utwory zamieszczone na ostatnio wydanej płycie solowej zatytułowanej „Crazy People”, bardzo podobał się karczewskiej publiczności. Występ cechowała duża dynamika. Piękny głos przeplatał się z wariacjami instrumentalnymi.

Joanna Morea jest wokalistką, flecistką, saksofonistką, autorką tekstów, kompozytorką i aranżerką. Ukończyła Królewskie Konserwatorium w Brukseli na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej, klasy fletu oraz aranżacji i kompozycji. Koncertowała w Belgii, Holandii, Niemczech, Anglii. Mimo wieloletniej przerwy na urodzenie i wychowanie dzieci powróciła na trasy koncertowe. Aktualnie współpracuje z wieloma muzykami i formacjami muzycznymi m.in z Trio Wojtka Kamińskiego, Five O’Clock Orchestra, Happy Play Dixieland Band, Ragtime Duo, Markiem Shepherdem. Z myślą nie tylko o swoich bliźniakach nagrała i wydała płytę “Śpiewniki Joanki”. Jest również autorką muzyki do płyty “Będę Mamą” – z muzyką relaksacyjną dla kobiet w ciąży.

Podczas karczewskiego koncertu Joannie Moreo towarzyszyli znani muzycy: Jarek Małys oraz Wojciech Zalewski.(info MGOK)