Jex Quartet w Piwnicy pod Barankiem

30 marca 2019 roku, w „Piwnicy pod Barankiem” odbył się kolejny koncert w ramach comiesięcznych spotkań z muzyką. Tym razem wystąpił zespół Jex Quartet w składzie: Wojciech Jankowski na saksofonie i flecie, na gitarze Maciek Wieżyński, na kontrabasie i gitarze basowej grał Michał Herman, zaś za perkusją zasiadł Adam Lewandowski znany muzyk cieszący się wielkim uznaniem w świecie muzyki. Warto przytoczyć, że jego kariera artystyczna wiedzie poprzez różne obszary muzyczne. Od zespołów rockowych takich jak „Mech” poprzez muzykę country („Country Family”, „Lonstar Band”), pop (Anna German, grupa „VOX”, Martyna Jakubowicz), jako muzyk studyjny (np. płyty Maryli Rodowicz, Krystyny Prońko, Haliny Frąckowiak, Andrzeja Zauchy, musical „Kolęda Nocka”, muzyka do wielu filmów), po jego ulubiony jazz, gdzie gra z najlepszymi. Wojciech Karolak, Trio Marka Blizińskiego, Tomasz Szukalski, „AIR CONDITION” Zbigniewa Namysłowskiego w latach 1981-1984, Marek Bałata, Krzysztof Sadowski, to tylko niektórzy z jego „pracodawców”. Współpracował również z wybitnym skrzypkiem Vadimem Brodskim.

Karczewskim melomanom znany jest także Wojtek Jankowski – saksofonista, flecista, audiofil i meloman, któremu nie są mu obce instrumenty perkusyjne. W latach wczesnej młodości występował w zespołach jazzowych, undergrandowych i rockowych. Po dłuższej przerwie, związanej z “karierą sportową”, zmobilizowany przez starych znajomych muzyków, powrócił do grania. Jego ulubioną formą muzykowania jest refleksyjne mieszanie różnych stylów muzycznych, wszystkiego co się mieści w szeroko pojętej formule jazz-rock.

Ciekawe brzmienia gitary basowej Michała Hermana oraz oryginalnie współbrzmiące instrumenty dęte i perkusyjne zachwyciły gości klubu. Repertuar, który zaprezentował zespół tego wieczoru, to mieszanka muzyki to głównie standardy jazzowe. Każdy z muzyków miał czas i muzyczną przestrzeń na zaprezentowanie swoich solówek, spontanicznie nagradzanych brawami.

Miejmy nadzieję, że zespół ten pojawi się jeszcze na karczewskiej scenie muzycznej.( Info MGOK)