Jarmark Walbachowski

To był już trzeci jarmark świąteczny organizowany na karczewskim rynku. Głównymi organizatorami imprezy byli: Klub Kobiet, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Karczewie oraz Stowarzyszenie „W stronę słońca”.

Na czas jarmarku zwanego „Walbachowskim”, Burmistrz Karczewa Michał Rudzki przekazał klucze do miasta kupcowi Walbachowi życząc jednocześnie wszystkim dobrej zabawy.

W tym roku oferta handlowa jarmarku była skromniejsza niż w latach ubiegłych, ale nie miało to wpływu na dobrą zabawę tych, którzy jarmark odwiedzili. Były zabawy, wspólne kolędowanie i oczywiście ubieranie choinki. Nie zabrakło także i Mikołaja, który rozdawał słodycze, inicjował zabawy i pozował do wspólnych z dziećmi fotografii.

Oczywiście kolędowanie było najważniejsze, tu gospodarzem sceny był Marek Połynko. Na scenie wystąpili z kolędami uczniowie Zespołu Szkół, dzieci ze Stowarzyszenia „W stronę słońca” oraz zespół ludowy Sołtysi.

Dla tych, którzy zgłodnieli, czekał smaczny, wigilijny barszcz czerwony oraz pierogi z kapustą i grzybami. Były również dania z grilla, który obsługiwała ekipa Zespołu Szkół w Karczewie.(info MGOK)