Janek Stokowski w Piwnicy pod Barankiem

Wśród znanych i lubianych warszawskich kapel podwórkowych jest orkiestra Janka Stokowskiego. Zespół ten 24 marca odwiedził Karczew i wystąpił na scenie Piwnicy pod Barankiem.

Janek Stokowski to zakochany w warszawskiej tradycji znany wirtuoz akordeonista. Pochodzi z muzykalnej rodziny. Jest pasjonatem i wykonawcą muzyki Tadeusza Wesołowskiego. Muzyk ten wystąpił z grającym na perkusji Januszem Staszkiem, klarnecistą Adamem Przybyłkiem oraz grającym na banjoli i śpiewającym Maciejem Klocińskim.

Orkiestra rozpoczęła koncert wiązanką walczyków warszawskich, wśród których usłyszeliśmy takie utwory jak: Warszawa da się lubić”, „Na prawo most, na lewo most”, „Jak przygoda – to tylko w Warszawie”.

Muzycy zaprosili karczewską publiczność na wycieczkę „Czerwonym autobusem” po starej Warszawie. Piosenką i wierszem starali się pokazać atmosferę Pragi czy Kercelaka na Woli i im się to w pełni udało. Koncert bardzo się podobał, dowodem czego było śpiewanie wielu warszawskich szlagierów wspólnie z publicznością, która tym razem dość licznie przybyła na koncert. (info MGOK)