IV Szaradziarskie Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Karczewa

Na  IV Szaradziarskie Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Karczewa przyjechali szaradziści z wielu polskich klubów. Turniej odbył się 3 marca w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury. Organizatorami zawodów byli: Burmistrz Karczewa, Rada Miejska w Karczewie oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury. Organizatorem pomocniczym był Klub Szaradzistów „Labirynt” z Torunia. Za stronę organizacyjną turnieju odpowiedzialni byli pracownicy MGOKu. Za stronę merytoryczną odpowiedzialność ponosili prezes klubu „Labirynt” przewodniczący jury Sławomir Prusiecki, oraz jurorzy: autor większości zadań Wojciech Pietruszewski, Anna Prusiecka, Mariola Pietruszewska.

Wojciech Pietruszewski podczas rozmowy podkreślił bardzo dobrą atmosferę oraz dobrze przygotowaną salę. Przyznał, że w wielu miejscach organizatorzy nie przykładali się, tak jak w Karczewie, do odpowiedniego przygotowania sali turniejowej oraz zaplecza. Podkreślił, że gospodarze zadbali o bufet, w którym znalazła się nie tylko kawa i herbata, ale także i ciastka. Stwierdził, że gospodarze imprezy zadbali o wszystko, żeby zawodnicy i jurorzy czuli się w Karczewie dobrze.

Po podsumowaniu wszystkich prac okazało się, że pierwsze miejsce w karczewskim konkursie zajął Maciej Gąska z Lublina, który w Pucharze Neptuna w 2016 roku był czwarty, a w 2017 roku drugi; w 2015 roku w Karczewie zajął trzecie miejsce. Na drugim miejscu uplasował się Przemysław Ketner z Józefowa, który przez ostatnie dwa lata zajmował trzecie miejsce w Pucharze Neptuna. W Karczewie, w pierwszej dziesiątce, był dwa razy – siódmy w 2015 roku i czwarty w 2017 roku. Trzecim zawodnikiem turnieju został Stanisław Wójtowicz z miejscowości Prace Duże (gm. Tarczyn). W Pucharze Neptuna był w 2016 szósty, a w 2017 siódmy. W Karczewie, w pierwszej dziesiątce, był trzy razy: szósty w 2015, czwarty w 2016 i drugi w 2017 roku.

Na zakończenie turnieju najlepsi otrzymali piękne puchary, a wszyscy dyplomu uczestnictwa i torbę z pamiątkami pobytu w Karczewie. Dyrektor MGOKu Anna Zakrzewska żegnając uczestników zawodów zaprosiła wszystkich do wzięcia udziału w kolejnym konkursie szaradziarskim za rok.(Info MGOK)