II Szaradziarskie Mistrzostwa Karczewa

Już po raz drugi w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Karczewie spotkali się szaradziści z całej Polski żeby walczyć o palmę pierwszeństwa. Nagrodą karczewskiego turnieju były puchary ufundowane przez Burmistrza Karczewa.

W turnieju wzięło udział 28 szaradzistów. Gmina Karczew reprezentowali Krzysztof Skoczek z Karczewa i Agnieszka Stawikowska z Ostrówca. Warto podkreślić, że na II Szaradziarskie Mistrzostwa Karczewa przybyło aż siedmiu szaradzistów sklasyfikowanych w najlepszej dwudziestce Pucharu Neptuna 2015 roku z liderem pucharu Rafałem Tałajem z Częstochowy. Puchar Neptuna jest ogólnopolską klasyfikacją sumującą punkty zdobyte na wszystkich turniejach w kraju.

Najlepszym w karczewskim turnieju okazał się Rafał Tałaj z Częstochowy, (od wielu lat lider Pucharu Neptuna), drugie miejsce zajął Dawid Kupiec z Nowej Dęby, zaś miejsce trzecie wywalczył Krzysztof Lofek z Jaworzna. Na gratulacje zasługuje pani Agnieszka Stawikowska z Ostrówca, która zajmując 24 miejsce.

W przerwie pomiędzy drugą rundą, a ogłoszeniem wyników uczestnicy turnieju zwiedzili Centrum Historyczne Ziemi Karczewskiej muzeum „Stara Plebania”. O historii Karczewa oraz zgromadzonych zbiorach gościom opowiadał prezes Towarzystwa Przyjaciół Karczewa Maciej Trzaskowski.

Podsumowując Mistrzostwa dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury Anna Zakrzewska podziękowała wszystkim za udział, pogratulowała zwycięzcom i zaprosiła na kolejne III Szaradziarskie Mistrzostwa Karczewa.

Mistrzostwa od strony merytorycznej prowadzili szaradziści z klubu Kon-Tiki w Józefowie Przemysław Ketner (autor większości zadań) oraz Maciej Gałązka, którzy jednocześnie byli sędziami zawodów.(info MGOK)