Gminny Dzień Dziecka

Od kilku już lat dzieci z Gminy Karczew spotykają się z okazji swojego święta nad Moczydłem. Teren piękny i nic dziwnego, że chętnych do wspólnej zabawy jest każdego roku sporo. Zachętą do uczestniczenia w karczewskich obchodach Dnia Dziecka jest także i to, że za nic nie trzeba tu płacić.

Imprezę zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Karczewie we współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury, Wspólnotą Samorządową Powiatu Otwockiego, Ochotniczą Strażą Pożarną w Karczewie, karczewskimi wędkarzami, Grupą Turystyczno Motocyklową, Stowarzyszeniem „W stronę słońca”, klubem Mazur Karczew oraz Grupą Remontową. Głównymi sponsorami imprezy były firmy: SuperDrob oraz Hela-Prima.

W programie artystycznym wystąpił zespół Gębule oraz starsza i młodsza grupa taneczna. Podczas festynu rozdano nagrody za udział w konkursie „Karczew pocztówką malowany”. Nagrody dla laureatów zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Karczewie oraz Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury. Jedną z głównych atrakcji imprezy stał się „rejs” pontonem po Moczydle oraz przejażdżka strażackim wozem bojowym.(Info MGOK)